Budżet Obywatelski Gminy Świecie

Biuletyn informacji publicznej

Rozwijanie wyszukiwarki

Dzisiaj jest: 20.07.2024

Wyniki głosowania - 2017

Poniżej prezentujemy wyniki głosowania na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie - 2017.

Wyniki głosowania na listę projektów-przedsięwzięć w mieście:

1.
Siłownia plenerowa (na boisku przy SP w Grucznie)
24.000,00 zł
Więcej

Zakup i montaż elementów wyposażenia siłowni plenerowej na boisku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grucznie (jeździec, wyciskanie siedząc podwójnie, orbitrek, biegacz, odwodziciel-steper).

1281 punktów
2.
Sterylizacja kotek z terenów wiejskich gminy Świecie
20.000,00 zł
Więcej

Darmowa sterylizacja populacji kotek z terenów wiejskich. Sterylizacja ma na celu ograniczenie bezdomności i poprawę warunków bytowych kotów. Zabiegi wykonywane byłyby w gabinecie lek. wet. Katarzyny Jethon. Kotki na zabieg dostarczają, po wstępnej weryfikacji, osoby zainteresowane, w tym również wolontariusze, we własnym zakresie. Odbiór kotek odbywa się tą sama drogą. Program ma objąć 200 kotek.

1255 punktów
3.
Wymiana ogrodzenia wokół terenu placu zabaw przy remizie strażackiej w Dzikach
60.600,00 zł
Więcej

Demontaż starego ponad pięćdziesięcioletniego ogrodzenia, które stanowi zagrożenie dla bawiących się dzieci na placu zabaw oraz budowa nowego panelowego ogrodzenia- około 90 słupków, 90 paneli o średnicy fi 4, podmurówka 90 szt. oraz łączniki. W 2017 r. powstał plac zabaw, coraz więcej dzieci znajduje się na tym terenie, ogrodzenie jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo dzieci, ponieważ plac zabaw znajduje się przy drodze Sulnowo-Jeżewo. Stan ogrodzenia jest fatalny i stanowi zagrożenie.

1145 punktów
4.
Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Czapelkach oraz doposażenie świetlicy
29.500,00 zł
Więcej

Chcemy odnowić boisko przy świetlicy w Czapelkach, aby móc rozgrywać mecze. Nowe bramki, ławki - tego nam potrzeba. Planujemy również kupno nowych stołów i krzeseł do świetlicy, jak również doposażyć świetlicę w najpotrzebniejsze rzeczy m.in. rzutnik, projektor, rzeczy potrzebne w kuchni. Coraz więcej w Czapelkach się dzieje i chcemy, żeby działo się jeszcze więcej.

1129 punktów
5.
Strefa wspinania dla dzieci i dorosłych Rock Park
190.000,00 zł
Więcej

Budowa czterech ścianek wspinaczkowych o ciekawej formie, imitujących postać skały wraz z przygotowanym bezpiecznym podłożem, zlokalizowanych w parku przy Małym Blankuszu przy ul. Krausego. Wspinanie to doskonała forma spędzania wolnego czasu dla dzieci i dorosłych. Sport ten zapewnia świetną zabawę, wspomaga rozwój psychoruchowy i rozwija zapał aktywnego spędzania czasu.

1123 punktów
6.
Budowa Centrum Rekreacyjnego przy Parku i Zbiorniku Wodnym w Wiągu
113.421,14 zł
Więcej

W ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 Sołectwo Wiąg planuje budowę "Centrum Rekreacyjnego" przy parku oraz odmulenie stawu: odmulenie stawu i budowa pomostów, budowa altany ogrodowej, grill murowany i miejsce na ognisko, ścieżki z kamienia tłuczonego oraz ławek. Miejsce ma służyć integracji społeczeństwa.

1007 punktów
7.
Doprowadzenie sieci wodociągowej do ogródków działkowych im. "Waltera" i "Nadwiślany"
94.248,00 zł
Więcej

Budowa sieci wodociągowej z wodą pitną wzdłuż drogi gminnej od istniejącego ujęcia wody w kierunku ROD im. Waltera i ROD "Nadwiślany". Przygotowania przyłączy do poszczególnych dróg wewnętrznych na w/w ogrodach.

636 punktów